• პოლიციამ თბილისში  ქურდობის ბრალდებით  უცხო ქვეყნის ორი მოქალაქე დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ისანი - სამგორის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, უკრაინის ორი მოქალაქე, 1992 წელს დაბადებული ი.ჰ. და ამავე წელს დაბადებული ლ.ი. ქურდობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა ი.ჰ.-მ თბილისში მდებარე ერთ-ერთ ბინაში ქურდობის მიზნით უკანონოდ შეაღწია, სადაც მართლსაწინააღმდეგოდ დაეუფლა მოქალაქის კუთვნილ ნივთებს.
გამოძიებით ასევე დადგინდა, რომ ბრალდებულმა ლ.ი.-მ თბილისში ერთ-ერთ სახლში ქურდობის მცდელობის მიზნით შეაღწია, თუმცა განზრახვა ვერ განახორციელა. მან შემდეგ სხვა მოქალაქის კუთვნილი ავტომობილი გაქურდა.
საქმეზე ჩატარებული საგამოძიებო და ოპერატიული ღონისძიებების შედეგად, პოლიციამ ბრალდებულის სახით უკრაინის ორი მოქალაქე დააკავა.
სამართალდამცველების მიერ ნივთმტკიცებად ამოღებულია ნაქურდალი ნივთები.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 177-ე მუხლის მე-3 ნაწილის ,,გ“ ქვეპუნქტით და 19-177-ე მუხლის მე-3 ნაწილის ,,გ“ ქვეპუნქტით.

As a result of operative-search measures and investigative actions, the employees of Isani-Samgori Main Division of Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, detained two citizens of Ukraine - I.H. (DoB 1992) and L.I. (DoB 1992) for theft.
The investigation established that the accused I.H. illegally entered an apartment in Tbilisi for the purpose of committing theft, where he unlawfully took possession of the owner’s belongings.
The investigation also established that the accused L.I. broke into one of the houses in Tbilisi with the intention of stealing, however failed to carry out his intent. Afterwards he stole a vehicle belonging to another citizen.
As a result of investigative and operational measures conducted by the law enforcers, the police arrested two citizens of Ukraine as accused persons.
Investigation is in progress under Article 177, Part III, Sub-paragraph "C" and Article 19-177, Part III, Sub-paragraph "C" of the Criminal Code of Georgia.